Proč je filtrace vody tolik důležitá

Vodu k pití si dnes již lidé většinou filtrují nebo nechávají přes noc odstát, aby vyprchal chlor, což bohužel nestačí, neboť se z vody uvolní jen jeho malá část a navíc se vytvoří chlorové sloučeniny. Ve světě existuje bezpočet nejrůznějších typů filtrů i jejich výrobců. Jedni doporučuji osmózu,  druzí kvalitní vícestupňovou filtraci. Necítím se kompetentní posoudit  různé systémy, proto mohu doporučit jediné: Nakupujte u odborníků, kteří se filtrací zabývají dlouhou dobu na profesionální  úrovni.  Před naše průtokové informační technologie, které na tomto webu nabízíme,  filtrační systémy mechanických popřípadě  biologických nečistot rozhodně patří.  U všech  průtokových informačních technologií působících na struktury vody, které nabízíme,  ve vodě pochopitelně zůstávají všechny rozpuštěné minerály a cizorodé látky, jako je chlor, hormony, antibiotika  a podobně. Pokud chcete mít vodu opravdu čistou, je nutné použít mechanické, biologické nebo aktivní filtry, nebo jejich kombinace, které se pokud možno vřazují před  průtokové informační technologie, které vodu navíc energetizují.

Chlor jako bojový plyn do pitné vody ani do Vaší koupelny rozhodně nepatří.

Ve světě existuje velké množství odborných studií, které dokladují, že chlor  při sprchování je mnohem škodlivější než při pití. Jak je to možné?  Při sprchování na  tělo chlor působí celou plochou pokožky, která je naším největším orgánem, což aktivně využívá např. tradiční čínská medicína v podobě různých náplastí obsahujících léčiva, která se vstřebávají pokožkou. Plynný chlor je navíc při dopadu vodních kapek ve Vaší  koupelně  rozšiřován v podobě aerosolu, který  působí na celé Vaše dýchací ústrojí.

Chlor a dětská pokožka

Jak už to u malých dětí bývá, mnohdy trpí silnou vyrážkou  a nikdo vlastně neví proč. Stejné to bylo u naší dcery – jedni se odvolávali na toxiny z těla matky, jiní na alergeny z potravy, tak jsme střídavě vyřazovali nejrůznější složky potravy, navštěvovali lékaře i léčitele, zkoušeli různé masti včetně kortikoidů  a nezabíralo vůbec nic. Po instalaci sprchové filtrační hlavice s KDF filtrem byla  vyrážka rázem pryč. V naší nabídce proto v sekci voda – filtrační systémy  najde různé jednoduché  koupelnové a sprchové filtrační systémy s různou dobou použitelnosti.  Filtrační sprcha s Turmalínem je dražší, ale filtrační náplň  tam vydrží déle. Nevýhodou může být  vyšší obsah vody v rukojeti a tím i hmotnost, což  neplatí u filtrační sprchy s KDF filtrem, ten se ale  jako spotřební materiál musí každého ¼ roku měnit.

 

Strukturovaná voda v bazénech 

Vodu s pozměněnou strukturou mají rádi plavci, protože má nižší povrchové napětí a sametově hladí. Chlor obsažený ve vodě se díky pozměněné struktuře vody lépe rozkládá a tolik neškodí, takže plavce už nesvědí pokožka a nepálí oči. Podle sdělení národní odbytové centrály pro ČR technologii na strukturování vody Grander, kterou  nabízíme,  najdeme asi ve stovce rodinných bazénů v ČR  a z firemních podkladů a bazénového Journálu Grander vyplývá, že je jejich technologie nainstalovaná ve většině veřejných bazénů v zahraničí.

Grander_Bazenovy_Journal

Grander_bazenovy_letak

Chlor v širokých souvislostech

Vážím si lidí, kteří vidí svět v širších souvislostech a spojují různá témata.  Pan Tomáš Kašpar, lovec faktů a detektiv pravdy o zdraví,  v první kapitole své  knihy Nespěchejte do rakve vypráví velice zajímavý příběh amerického lékaře o tom, co všechno v lidském těle způsobuje chlor. Se souhlasem  autora si na našem webu můžete přečíst jeho kapitolu pojmenovanou Vrah z vodovodního kohoutku.

Vrah z vodovodního kohoutku